مهریه

چندی پیش خورشید خانم در وب لاگش از ازدواجش گفته بود و اینکه مهریه را..........در این مورد نکاتی به ذهنم رسید که بد نیست ان را بنویسم تا ازنظراتی که در این مورد اگر باشد ؛آگاه شوم.

اول از همه بگویم که من خانمی را از نزدیک میشناسم که ۲۲سال پیش بدون درخواست هیچ گونه مهریه ای ازدواج نمود ودر قبال این کار خود هیچ امتیازی به نفع خود از طرف مقابل نگرفت.

.اما اصل مطلب :اینکه اکنون نیز دختر خانم هایی با این طرز تفکر که آ ن خلنم در ۲۲ سال پیش داشت ؛پیدا میشوند جای خوشحالی دارد  اما این نکته برای من کمی هضمش مشکل است که در مقابل این کاری که از روی آگاهی و اعتقاد  انجام می دهند  و نیز از روی اختیار کامل در مقابل انجام این کار متقابلا از طرف مقابل خود می خواهند که او  از حق طلاق خود صرف نظر کرده و این حق را به طرف مقابل واگذار نماید .خب اینجا این سوال پیش می اید که ایا این یک معامله و بده بستان است که فردی به خاطر یک مسله اعتقادی از چیزی صرف نظر می کند و در قبال آن فردی را از حق مسلمی که دارد محروم نماید (طلاق حق مسلم هر دو طرف باید باشد ).آیا بهتر نیست اکه این حق را به طور مساوی برای هر دو نفر قایل شد تا اینکه برای بدست اوردن آن دیگری را از آن محروم کرد؟

همان طوری که ازدواج بر طبق توافق دو نفر میباشد طلاق نیز باید این گونه باشد  و نیز کل چیز هایی که به زندگی مشترک مربو ط می شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید