چالش کنونی زنان

 

"...یکی از دلایل رشد کم جمعیت در اروپا چالش مربوط به انتخاب شغل یا خانواده است. در حال حاضر کار و پیشرفت برای بسیاری از زنان اروپایی به قدری از حساسیت بر خوردار است که نگرانند تشکیل خانواده  یا بچه دار شدن مانع پیشرفت کاری آنان شود...چالشی که زنان در انتخاب بین مادری یا موقعیت اجتماعی با آن مواجه اند؛ ریشه در بسیاری  باور ها و سیاست های خانوادگی آلمان دارد .

 محافظه کاران آلمانی طی سالها بر دگم زن/ مادر که بر اصل سه گانه فرزند؛ آشپزی و کلیسا نهاده شده ؛ تا کید کرده اند و این باور هنوز توسط جنبش زنان در هم شکسته نشده است .همواره از مادران انتظار می رود که زندگی خویش را وقف آموزش و رسیدگی کودکان کنند...طبق آمار ۶۱ در صد خانواده های مزدوج  رضایت خود را از این اصل مقدس اعلام کرده اند:( مرد کار می کند؛زن به خانواده می رسد.) به این دلیل است که بسیاری از زنان که به استقلال خود اهمیت می دهند از خیر بچه دار شدن می گذرند. زنی که مادر می شود ؛ نمی تواند تحصیلات خود را با تمرکز ادامه دهد و از بدتر نمی تواند خود را برای ساخت یک سابقه کار درخشان ؛ آماده نگه دارد..."

 

 این بخشی از مطلبی با عنوان نرخ منفی رشد در آلمان به نقل از دویچ وله  بود.

خب این از شرایط زنان در یک کشور اروپایی با وجود قوانین و تسهیلاتی که در این زمینه به نفع آنان وجود دارد .حالا  به آسانی می توان  شرایط زنان را در کشورهای جهان سوم در نظر گرفت و با مقایسه ای در این زمینه میزان محرویت زنان  را سنجید.

/ 0 نظر / 6 بازدید